Szkolenia kosztorysowe
dla budownictwa, przemysłu i energetyki

 

Samax - tel.: 736 255 352736 255 352

Formularz kontaktowy   Nasze konto na Facebooku

BIMestiMate – kosztorysowanie tradycyjne i moduł BIM

BIMestiMate

BIMestiMate jest innowacyjnym systemem do kosztorysowania robót   budowlanych, budowlano-montażowych, instalacyjnych, elektrycznych, drogowych i telekomunikacyjnych. Program umożliwia przeniesienie z wirtualnego modelu budowli do kosztorysu, przedmiarów i ich szybką wycenę na dowolnym etapie projektu.

 

Program zawiera wszystkie funkcje oraz opcje działania dostępne dotychczas w programie do kosztorysowania ZUZIA. Poprzez połączenie szybkiej i intuicyjnej obsługi programu ZUZIA z funkcjonalnością do wizualizacji modeli BIM powstało nowe narzędzie do opracowywania przedmiarów, kosztorysów i harmonogramów.

 

BIMestiMate = ZUZIA (kosztorysowanie) + Moduł BIM (pliki IFC)

Jeśli nie ma konieczności pracy na pliku IFC, pracujemy jak dotychczas.

BIMestiMate = ZUZIA (kosztorysowanie)

 

CENNIK BIMestiMate - sprzedaż wg cen producenta

 

SZKOLENIE z BIMestiMate


Funkcjonalność programu obejmuje m.in.:

 • Czytanie modeli wirtualnych w formacie IFC 2x3
 • Operacje geometryczne – obroty, przesunięcia, zbliżenia, cięcia płaszczyzn
 • Wizualizację ze zmienną przeźroczystością
 • Prezentację modelu wraz z drzewkiem strukturalnym zgodnie z opracowanym projektem dla wszystkich branż, z uwzględnieniem rodzajów instalacji
 • Prezentację wybranych elementów drzewka (elementów)
 • Odcięcie części modelu
 • Odrzucenie wybranych elementów modelu
 • Obliczenie przedmiarów elementów
 • Przedmiarowanie i opracowanie wyceny kosztorysowej
 • Opracowanie harmonogramu na podstawie wycenionego kosztorysu
   

Kalkulacja kosztów przedsięwzięcia budowlanego jest jednym z zagadnień, do którego można wykorzystać właściwości technologii BIM dla szybkiej i dokładnej wyceny.

 

BIMestiMate struktura elementów kosztorysu i modelu są ze sobą powiązane. Wśród danych utrwalonych w modelu wirtualnym, pierwszorzędne znaczenie dla kosztorysowania mają zapisane wprost ilości przedmiarowe lub dane służące do ich wyznaczenia. Przedmiar powstaje przez wskazanie na rysunku elementów budowli i przeniesienia z nich do określonych pozycji danych, które są odczytywane z modelu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem programu zapraszamy do składania zamówień pod nr telefonu 736 255 352, mailem: handlowy@samax.eu bądź osobiście w naszym biurze przy ul. Kościuszki 1c, pokój 205.

 

Od 8 maja 2017r. zamiast programu ZUZIA w sprzedaży dostępny jest jego następca program BIMestiMate - innowacyjne narzędzie do kosztorysowania tradycyjnego oraz w technologii BIM.BIMestiMate – kosztorysowanie tradycyjne i moduł BIM
wróć strzałka do góry