Szkolenia kosztorysowe
dla budownictwa, przemysłu i energetyki

 

Samax - tel.:  736 255 352736 255 352

Formularz kontaktowy   Nasze konto na Facebooku

Warsztaty kosztorysowe z BIMestiMate

Terminy i miejsca

Cena jednostkowa brutto, zawiera podatek VAT. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, na podst. Ustawy z dn. 9 maja 2014, o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. 2014 poz.915)

Termin Temat szkoleniaMiejsce Czas trwaniaCena brutto ZAPISY

O SZKOLENIU


Warsztaty kosztorysowe to propozycja umożliwiająca poszerzenie kompetencji kosztorysantów, menażerów kosztów oraz  praktyków działających w tym zawodzie. Podobnie jak inne specjalizacje, kosztorysanci wymagają ciągłego zaangażowania w rozwój, który pozwoli im zwiększyć kompetencje oraz pozwoli nabyć nowych praktycznych umiejętności wpływających na poprawne i  rzetelne wykonywanie powierzonych lub zlecanych zadań.

 

Wybierz termin i Zapisz się

 

Warsztaty kosztorysowe to praktyczne ćwiczenia doskonalące pracę kosztorysanta, to ważne informacje prawne wpływające na opracowanie kosztorysów i wyliczenie ceny kosztorysowej, a także ćwiczenia na programach do kosztorysowania BIMestiMate (dawna Zuzia) w celu lepszego ich wykorzystania.

 

Warsztaty prowadzimy online.

 

Zapraszamy na szkolenia zamknięte co pozwoli dobrać zagadnienia adekwatne do realnych potrzeb zespołu. Prosimy o kontakt tel. 602 682 411.


Program szkolenia


Pod okiem doświadczonego praktyka, rzeczoznawcy kosztorysowego i szkoleniowca, znającego świetnie programy do kosztorysowania, uczestnicy wykonają ćwiczenia na programie oraz zagłębią się w tematy dotyczące zagadnień:

  • zmian w przepisach prawnych wpływających na cenę kosztorysową,
  • preliminarza kosztów dla wyliczenia własnego wskaźnika kosztów pośrednich,
  • formuł liczenia zysku,
  • opracowania kalkulacji własnej,
  • opracowania kosztorysu rynkowego,
  • efektywne wykorzystania programu do kosztorysowania BIMestiMate
  • HARMONOGRAM z BIMestiMate - unikalny i prosty w obsłudze moduł - oblicza czas trwania zadań korzystając z informacji dotyczących ilości robót, zasobów oraz zakładanej produktywności.
    Tworzenie wykresu Gantta w oparciu o zdefiniowane dane. Poznanie możliwości modyfikowania harmonogramu w trakcie trwania procesu inwestycyjnego na różnych jego etapach,  ustalanie kolejności wykonywania poszczególnych robót.

 

W trakcie warsztatów odpowiadamy na trudne pytania, rozwiązujemy newralgiczne problemy kosztorysantów oraz wykonujemy ciekawe ćwiczenia.


Doświadczony ekspert


EZ
Elżbieta Ziaja

Niezależny Inżynier Konsultant – posiada certyfikat Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców EFCA, jest członkiem Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów FIDIC / SIDIR, Rzeczoznawcą Kosztorysowym Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych, współautorką dokumentacji przetargowych dla realizacji inwestycji finansowanych z budżetu państwa i funduszy Unii Europejskiej.

 

Posiada dyplom specjalisty ds. zarządzania produkcją i jakością, ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej Wydział Inżynierii Lądowej kierunek Zarządzanie kosztami przedsięwzięcia budowlanego.
Przez wiele lat była Członkiem Zarządu głównego Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych i wykładowcą na szkoleniach organizowanych przez stowarzyszenie. Jest założycielką Oddziału Śląskiego SKB w Gliwicach.

Doświadczenie i praktykę zdobyła jako ekspert, członek zespołu Inżyniera kontraktu oraz Inżynier kosztów przy realizacji inwestycji finansowanych z funduszy UE według warunków kontraktowych FIDIC. Prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych na Politechnice Śląskiej Wydział Ochrona Środowiska oraz prowadziła zajęcia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Lądowym z zakresu przygotowania do realizacji i rozliczania inwestycji finansowanych z funduszy UE.
 
Posiada wiedzę z zakresu przepisów Prawa Budowlanego i Zamówień Publicznych. Doświadczony praktyk, doradca i wykładowca, prowadzi szkolenia w swojej firmie oraz w innych firmach szkoleniowych w kraju.

Warsztaty kosztorysowe
wróć strzałka do góry